Další provokace pana senátora Doubravy

Být senátorem, tak navrhnu, aby někteří senátoři dostávali před zasedáním senátu preventivně pár facek. Jedním z nich by byl pan senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). Ten svými hulvátskými prohlášeními je znám už řadu let. Nyní korun všemu nasadil tím, že se účastnil odhlení památníku údajně padlým vojákům armády SSSR při okupaci v roce 1968.

senát

 Jako kdyby bylo málo si zvykat, že Marta Semelová (KSČM) chodí každý rok klanět se hrobu Klementa Gotwalda a v médiích zpochybňuje zločiny stalinismu v 50. letech. Záměrně neříkám komunismu, protože tento systém měl s komunismem společného asi tolik, jako Adolf Hitler s pacifismem. Jsem levicově smýšlející člověk. O to více mě ale tito lidé urážejí.

 Pomník byl slavnostně uveden již 15. února. Na desce je nápis v azbuce "Na věčnou slávu a památku padlým vojínům internacionalistům a mírotvorcům". Na fotografiích z odhalení pomníku jsou podle Zolotareva vojáci v uniformách české armády, senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši) či někdejší poradce Miloše Zemana Zdeněk Zbytek. Píše se v článku pro týden.cz.

 Můj názor na srpen 1968 je samozřejmě jednoznačný. Jednalo se o naprosto nelegitimní zásah vojsk proti zájmům lidí v ČSSR. Tu krátkou etapu před rokem 1968 naopak vnímám jako jednu z nejvíce inspirativní etap naší historie. Jak po stránce morální, tak sociální i ekonomické. Točily se filmy, které svou kvalitou se většině současné tvorby ani nepodobají, byla zrušena cenzura. ČSSR mělo mnoho kapacit v oborech jako lékařství, strojírenství, věda, sport, umění, kteří po roce 1968 museli nuceně jít přidávat lopatou na stavbu. Okupace tedy byla dvojí katastrofou pro naši zem. Jednak byla zadupána jakákoliv naděje mnoha generací po demokratickém socialismu, po systému v kterým se jde nejen přežívat ale i žít a být na něj hrdý. Druhak následná normalizace zabrzdila ekonomický růst, morální obrodu. Dosud mi je záhadou proč lidem, kteří mohli za okupaci v roce 1968 bylo umožněno v klidu dožít a nebyli tito lidé (jako například Vasil Biĺak) souzeni a odsouzeni za vlastizradu.

 Zatímco v roce 1968 zemřelo díky okupaci minimálně 108 občanů Československa, při okupaci zřejmě nezemřel jediný sovětský (ani jiný) voják. Odhalení tohoto památníku je tedy plivnutím na hrob všem těm 108 lidem, kteří padli za naši zem. Je to plivnutím všem těm, kdo "díky" okupaci spáchali sebevraždu, ať demonstrativně nebo ne. Jejich počet se již zřejmě nikdy nedozvíme. Je to plivnutí na hrob lidem jako František Kriegel, který si stál za svým přesto, že na něj bylo mířeno zbraní. Okupace roku 1968 byl zločinem a atentátem i proti skutečné demokratické levici. Atentátem, který je levicově smýšlejícím lidem předhazován do dnes.

 Dle mého názoru se tímto činem pan senátor Jiří Doubrava a všichni lidé co stojí za vznikem tohoto pomníku se dopustili trestného činu dle zákona 40/2009sb. § 404 Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a možná i § 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. Zítra tedy na tyto osoby podám trestní oznámení. Na druhou stranu si však říkám, co také od lidí jako pan Doubrava čekat. Od lidí, kteří se vezou na vlně poplismu, anticikanismu a přeskakují ze strany na stranu (jak pomlsně tak i v reálu) jen, aby dostaly lukrativní korýtko. Za bolševismu bylo pro tyto lidi příhodné označení - svazáci. A jejich vystupování je stejně tragikomické jako vystupování pravdoláskařů, který se rádi nazývají antikomunisty. Myslím, že tito lidé si v klidu můžou podat ruce.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jan Cemper | pondělí 17.3.2014 21:16 | karma článku: 21,39 | přečteno: 1526x