Pravdoláskařství v praxi: Beseda s eugenikem a homofobem v Družině

2. 06. 2014 21:38:01
AKTUALIZOVÁNO: Alternativní prostor DRUŽINA v Krymské ulici v Praze, který dělal předvolební kampaň Straně Zelených či kampaním Člověka v tísni pořádá veřejnou akci s homofoby a rasisty. "Propagujeme jen to, čemu sami věříme", píší na svých facebookových stránkách. A pokračují: "DRUŽINA je kreativní studio zabývající se tvorbou veřejně prospěšných kampaní. DRUŽINA je otevřený prostor, v kterém prezentujeme svou práci, sdružujeme se a diskutujeme o tématech na kterých zrovna pracujeme. Jedná se o společný projekt Jana Látala, Jana Žaloudka a Michaely Klakurkové v oborech filmové tvorby, grafického designu a fotografie, kteří se svou tvorbou rozhodli propagovat jen to, čemu sami věří".

Právě Jan Látal se stal creative directorem volební kampaně Strany zelených v parlamentních volbách v roce 2013. "Strategii nastavoval štáb v čele s volebním manažerem. Obsahově a kreativně kampaň řešilo studio Družina. Samotná sociální média odrážela, co se dělo v kampani, ale přinášela i svá témata", řekl pro web Masarykovy univerzity Jenda Perla. Tato organizace se podílela i na kampani pro eurovolby. "Kampaň k eurovolbám, kterou si Zelení dělají částečně sami, částečně ve spolupráci s kreativním studiem Družina, s nímž dělalo třeba klip k loňským volbám do Poslanecké sněmovny, má zahrnout kompletní mediamix vyjma printu - tedy venkovní plochy (bigboardy, plakáty, speciální formáty), letáků i komunikaci na internetu", píše se na Mediáři.

Právě k sympatiím k straně se přiznávají na svém Facebooku. Skaldini Milano se zde ptá: "Zdravím Vás v Družině, mám trakovou otázku ... Družina prý svojí tvorbou propaguje to, čemu věří ... pokud tedy podporuje Stranu zelených, jistě věří Ondřeji Liškovi ... pan Liška na svém blogu veřejně propaguje "silnou, jednotnou" Evropu ... tu EUropu, která otevřeně podporuje fašistické síly Majdanu na Ukrajině ... znamená to tedy, že Družina propaguje (nevědomky) fašismus? Organizace Člověk v tísni zase usiluje PODPOROU MAJDANU o demokratické hodnoty a mírovou transformaci na Ukrajině ... to je snad vtip ne? Vy tomu také věříte, nebo teda uvědomujete si vůbec, s kým spolupracujete? Nebylo by pro Družinu vhodnější býti apolitickým subjektem? ... nebo jde čistě o prachy ... kdo zaplatí, pro něj dělám a morální hodnoty jsou ty tam ...". Na což se mu dostává Odpovědi: "Milane odpovime ti, jakmile bude trochu casu po volbách. Jen ale na okraj by bylo vhodné řící, že Ondřej Liška se minulý týden vrátil z průzkumné mise z Ukrajiny, kde společně se zástupci velkých neziskových organizací z česka (včetně člověka v tísni) vyjednával propojení Ukrajinských neziskovek s těmi českými. Z této cesty vznikl také dokument, který by ti snad mohl být argumentem, proč nezaměňovat ambici pro silnou a jednotnou evropu za fašisticko populistické řeči jiných politických subjektů. A ještě naposled: Ano, věříme Ondřeji Liškovy a vizy zelené politiky, proto je také propagujeme."


Družina také úzce spolupracuje pro organizaci Člověk v tísni. "Družina pro společnost Člověk v tísni vytvořila spot a webové stránky, upozorňující na porušování lidských práv v Rusku, které jsou v rozporu s olympijskou chartou", píší na svém Facebooku. Člověk v tísni také zahájil před mistrovstvím světa v hokeji kampaň o porušování lidských práv v pořadatelském Bělorusku. Její součástí jsou webové stránky beloruskastridacka.cz, videospot a pro hokejové fanoušky jsou připraveny fandící plácačky s heslem kampaně: Fandím lidským právům v Bělorusku. "Kampaň Fandím lidským právům vytvořila na zadání Člověka v tísni kreativní skupina Družina zabývající se tvorbou veřejně prospěšných kampaní", píší na svém webu.

Do teď by mohlo být vše v pořádku řeknete si... Stana Zelených se tváří jako strana antirasistická, antisexistická a antihomofobní. Člověk v tísni upozorňuje na porušování lidských práv, sice jen tam kde se mu to hodí do krámu, bojuje proti homofobii, rasismu atd., takže se toto spojení nabízí. Jenže to by sama Družina nemohla pořádat besedu s antisemitou, anticiganistou a homofobem.

Ve čtvrtek však pořádají akci nazvanou Prostor pro partnerské vztahy ve svém prostoru v Krymské 14. Moderátorem akce bude Petr Bakalář. Jako host je pak pozván jeho kamarád Jeroným Klimeš.

Mgr. Petr Bakalář je je autor řady společenskovědních publikací. Vystudoval psychologii, podniká a jako psycholog nepůsobí, psychologickým otázkám se věnuje jen ve své publikační činnosti. Jeho publikace vzbuzují kontroverzi a mediální pozornost, zejména v rámci některých oblastí (např. v pojetí lidských ras a eugeniky). Petr Zenkner jej dokonce označuje za současného pokračovatele rasových teorií z konce 19. století a zastánce eugeniky.

Sociolog a pedagog z katedry společenských věd Policejní akademie ČR Tomáš Kamín na něj za knihu o rasové nerovnosti, eugenice, judaismu jako skupinové evoluční strategii a rozdílech mezi muži a ženami Tabu v sociálních vědách podal žalobu za hanobení národa a rasy. Policie ji na základě jiného posudku znalce Zdeňka Zbořila odložila s odůvodněním, že nejde o podezření z trestného činu.

Knihu kritizovalo i vedení pražské Židovské obce. Někteří publicisté ji přirovnávají k vydání Mein Kampfu v České republice. Čtvrtletník Českého helsinského výboru Lidská práva jej za knihu Psychologie Romů označuje za rasistu a diletanta. Knihy Psychologie Romů i Tabu v sociálních vědách jsou odbornou obcí označovány za pseudovědecké, některými jako např. Michalem Franklem z Institutu Terezínské iniciativy dokonce za rasistické a antisemitské spisky. Bakalářovi akademická obec vytýká nepřesné, zavádějící, případně chybějící definice pojmů, dezinterpretace textů, znovuoživování dávno překonaných teorií, selektivní a manipulativní práce s literaturou, slovník zavánějící holocaustem.

"Bakalář je současným pokračovatelem rasových teorií z 19. století a zastáncem eugeniky", píše ve stati "Současný antisemitismus české krajní pravice" Petr Zenkner, doktorand z Institutu politologických studií FSV UK v Praze . Zdroj.

PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D. je český teolog a klinický psycholog. Zabývá se psychologií rodiny, policejní psychologií, psychologií reklamy a církevně-pastorální psychologií. Byl organizací PROUD oceněn duhovou anticenou za dlouhodobé neprofesionální a neetické šíření nesnášenlivosti vůči gayům, lesbám a rodičům stejného pohlaví. Jako římskokatolický křesťan se kriticky a angažovaně účastní církevního života. Tvrdí, že "gayové jsou 'mužská promiskuita puštěná z řetězu ženského lpění na věrnosti'". Homosexualitu přirovnává např. k polydaktylii či rakovině. Homosexualita je podle něj vedlejší evoluční produkt. "Kdo se nerozmnoží, bude vyselektován. Muži jsou evolučně nuceni velmi úzce spolupracovat při válčení. Musí být na sebe sladěni psychicky, velice dobře kooperovat, ale NESMÍ se do sebe zamilovat, jinak ztrácejí reprodukční úspěch." Provádí tzv. reparativní terapie, jejichž cílem je uspokojivě se adaptovat na fungování v heterosexuální rodině. Zdroj.


Takže si to shrňme. Agentura DRUŽINA pro Člověka v tísni vytvořila kampaň kritizující homofobii v Rusku. Zatímco si do svého prostoru zve snad nejvýznamnějšího českého homofoba. Ta samá DRUŽINA kritizuje Bělorusko kvůli porušování lidských práv a do prostoru si zve lidi šířící eugeniku a rasovou nesnášenlivost. No a co se týká Strany Zelených. Není čas jednou pro vždy vykročit doleva (směrem k demokratickému levému středu) a vzdát onoho zatuchlého pravdoláskařského pokrytectví? Po odchodu Ondřeje Lišky k tomu mají významnou příležitost.

AKTUALIZACE:

NA ZÁKLADĚ TOHOTO ZJIŠTĚNÍ JSEM VČERA KOMUNIKOVAL S JANOU LEITNEROVOU (osobou zodpovědnou za komunikaci na sociálních sítích) SE STRANY ZELENÝCH O SITUACI. NA JEJÍ PŘÁNI ZVEŘEJŇUJI KOMPLETNÍ KONVERZACI.

já:

"Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je vztah Strany Zelených k prostoru Družina v Krymské ulici? Jakože jestli to dělají vaši členi, podílí se na vaší kampani atp.? Děkuji moc. https://www.facebook.com/jsmedruzina?fref=ts"

Strana Zelených (Jana Leitnerová):

"Dobrý den Rudolfe, k prostoru v Krymské nemáme žádný vztah. Studio Družina dodávalo v minulých dvou kampaních kreativní a vizuální podobu našich kampaní. Pěkný večer, za SZ Jana Leitnerová"

já:

"A víte o tom co ve čtvrtek pořádají a s kým?"

Strana Zelených (Jana Leitnerová):

"Rudolfe, nesledujeme, co ve svých volných chvílích členové tohoto studia dělají, neboť jsou pouze dodavateli služeb během kampaní. To je vše, co k tomu můžeme dodat. Nejsme organizátory žádné akce a nepřísluší se nám tedy vyjadřovat k obsahu. Děkujeme za pochopení, Jana Leitnerová"

P.S. Není tajemstvím, že na FB mám účet jako Rudolf Černý.

Autor: Jan Cemper | pondělí 2.6.2014 21:38 | karma článku: 13.34 | přečteno: 1236x

Další články blogera

Jan Cemper

Okamurovo míchání ras

Předseda SPD Tomio Okamura v pátek na jednání během jednání o „návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky“ přednesl projev, ve kterém začal propagovat doslova nacistickou ideologii o míchání ras.

25.11.2018 v 22:22 | Karma článku: 22.05 | Přečteno: 1384 | Diskuse

Jan Cemper

„Švédští demokraté“ a jejich nacistické kořeny

Nyní je moderní kde koho nazývat neonacistou. Tu SPD Tomia Okamury, tu AfD, tu někoho jiného. Ne, tyto strany jsou silně populistické, nacionalistické, ale neonacistické nejsou.

11.9.2018 v 17:36 | Karma článku: 20.44 | Přečteno: 3304 | Diskuse

Jan Cemper

Poskytovatel rychlých půjček, manažer Argemy jako odborník na kulturu, to jsou lídři SPD

Myslíte si, že je to s touto republikou zlé a při pohledu například na celoživotního poslance Marka Bendu se vám dělá zle? S touto republikou může být ještě hůře.

2.10.2017 v 12:11 | Karma článku: 27.45 | Přečteno: 3093 | Diskuse

Jan Cemper

Hradní sbližování s ultrapravicí

Prezident Miloš Zeman v inauguračním projevu zmínil, že chce bojovat proti neonacistickým bojůvkám v ulicích.

2.12.2016 v 15:18 | Karma článku: 23.06 | Přečteno: 973 |

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Tak další demonstraci máme za sebou

Samozřejmě i dnes jsem se zúčastnil. Pochopitelně virtuálně, ale byl jsem zvědavý, s čím milion chvilek přijde dnes.

21.5.2019 v 20:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 131 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Namísto přestavby přístavba

Diskuse o budoucnosti EU zahájená po britském referendu pomalu končí. Kýženou změnu kurzu nepřinesla. Dosavadní přístup „více Unie“ – „více doleva“ byl potvrzen. I Miloš Jakeš byl větší reformátor než dnešní vůdci EU.

21.5.2019 v 19:30 | Karma článku: 16.36 | Přečteno: 162 | Diskuse

Martina Doleželová

...jako firmu...

už jste to slyšeli... řídit stát jako firmu! Já bych navrhla zákon, aby všichni majitelé firem museli nosit červenou čepičku, aby byli poznat...

21.5.2019 v 18:34 | Karma článku: 14.10 | Přečteno: 180 | Diskuse

Jan Ziegler

Fanatický ultralevičák, kriminálník a židobijec chtějí do Bruselu

Je opravdu tragikomické, kdo všechno se snaží dostat do Evropského Parlamentu. Kovaný antisemita, politický turista a exhejtman souzený za korupci, a také militantní marxista za okamurovskou SPD.

21.5.2019 v 18:27 | Karma článku: 21.99 | Přečteno: 593 | Diskuse

Ladislav Garassy

Blud o Brexitu

Ve volební kampani do Europarlamentu se setkávám se spoustou bludů a jedním z nich je i blud o Brexitu jako příkladu hodného následování nebo strachu z podobného osudu.

21.5.2019 v 15:43 | Karma článku: 14.69 | Přečteno: 313 | Diskuse
Počet článků 237 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1998

Narodil jsem se v roce 1986 a v současné době bydlím na Kolínsku. Snažím se propagovat etický způsob života k ostatním lidem (bez rasismu, homofobie, sexismu...) i zvířatům a přírodě (vegatariánství a ekologii) a také demokratické principy. Jsem administrátorem kampaně Proti projevům nenávisti. Dále se mj. podílím na projektu "S barvou ven", či ekologických aktivitách. Jsem řadový člen Strany zelených.

Najdete na iDNES.cz